Zľava!
BIO Extra panenský kokosový olej
Jeme zdravý olej

BIO Extra panenský kokosový olej 492 ml/450 g

7.99  4.99  s DPH

Organický extra panenský kokosový olej, vhodný ako potravina, doplnok stravy, ale aj ako prírodná telová a vlasová kozmetika. Kokosový olej zároveň predstavuje zdravú náhradu všetkých tukov na varenie, vyprážanie alebo pečenie.

Nie je na sklade

Katalógové číslo: eb8c1b18cebb Kategórie:

Popis

BIO Extra panenský kokosový olej Maya Gold.

Predstavujeme Ti surový a nerafinovaný extra panenský kokosový olej.

Ako sa vyrába?

Na výrobu extra panenského kokosového oleja Maya Gold sú využívané prírodné kokosové orechy oválneho tvaru, pripomínajúce loptu amerického futbalu. Kedže sa značka Maya Gold zasadzuje za boj proti zneužívaniu zvierat, pri výrobe kokosových produktov sú spracovávané len kokosové orechy, pri zbere ktorých nie sú využívané vycvičené opice (NOT PICKED BY MONKEYS). Po zozbieraní sa kokos olúpe, pričom sa odstráni vlákno, ktoré chráni kokosový orech. Po olúpaní dostaneme typický hnedý, „vlasatý“ kokosový orech, ktorý každý z nás pozná. Plášť kokosového orecha sa následne odstráni nástrojom, ktorý sa podobá kladivu s ostrým koncom. Akonáhle je plášť odstránený, zostane nám v ruke kokosové jadro.

Kokosové jadro sa potom rozreže tak, aby z  neho vyšla zrelá kokosová voda. Následne sa kokosové jadro nechá vylisovať v mlynčeku, pričom sa z kokosu extrahuje kokosové mlieko. Extra panenský kokosový olej sa získa odstredením čerstvého a neriedeného kokosového mlieka pri 8000 otáčkach za minútu, aby sa oddelili pevné látky, kvapaliny a tuk. Olej sa extrahuje pri izbovej teplote. Pri jeho výrobe teda nedochádza k aplikácii žiadneho tepla. Výsledkom je získanie surového extra panenského kokosového oleja najvyššej kvality. Na záver sa olej prefiltruje, aby sa odstránili nepotrebné zvyšky.

Aké sú výhody využívania extra panenského kokosového oleja Maya Gold?

Ľudia a zvieratá potrebujú tuky na prežitie. Výber správneho tuku na konzumáciu však môže byť zložitý. Čo robí extra panenský kokosový olej špeciálnym oproti iným olejom, je voľná mastná kyselina nazývaná kyselina laurová. Vzhľadom na vysoký obsah kyseliny laurovej v extra panenskom kokosovom oleji je kokosový olej zdrojom vitamínov a minerálov. Extra panenský kokosový olej navyše obsahuje takzvaný nasýtený tuk. Na rozdiel od nasýtených tukov nachádzajúcich sa v mliečnych výrobkoch ako je jogurt a syr, extra panenský kokosový olej obsahuje triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCTS), ktoré sú zdravšie ako nasýtené tuky obsahujúce mastné kyseliny s dlhým reťazcom. Extra panenský kokosový olej nielen výborne chutí  a má široké využitie v kuchyni, ale poslúži takisto aj ako hydratačný „krém“ na pokožku a vlasy a dokonca je vhodný aj ako prírodné „odlíčovadlo“.

Pre tých, ktorým pri varení prekáža jemná kokosová chuť a vôňa extra panenského kokosového oleja, ponúkame kokosový olej aj v podobe „bez vône“ tu: https://ty-kokos.sk/produkt/bio-kokosovy-olej-bez-vone-500-ml/.

Zloženie: Organický extra panenský kokosový olej.

Výživové údaje Ø 100 g
Energia 3764 kJ/ 899 kcal
Tuky 99,88 g
       z toho nasýtené mastné kyseliny 93,9 g
Sacharidy 0 g
       z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 mg

Ďalšie informácie

Velkosť

492 ml

EAN kód

8718819120278

Hmotnosť vrátane obalu

650 g